logo-mini
38.CADDE Tarihi Mekanlar

38.CADDEŞehrin yeni ayrıcalık merkezi...

Ali Dağı Yamaç Paraşüt Merkezi

38 Cadde

15 km
mesafede

Kayseri’deki en önemli outdoor spor etkinliklerinden birisi olan Ali Dağı yamaç paraşütü merkezi şehirden 15 dakika uzaklıktaki Ali Dağı’nda (Yükseklik 2600 metre) bulunmaktadır. Yamaç paraşütü tutkunlarının en favori mekanlarından olan Ali Dağı ister kendi yamaç paraşütünüzle isterseniz deneyimli ve lisanslı pilotların eşliğinde tandem atlayışı yapabileceğiniz bir spor alanıdır.

Erciyes Dağı

38 Cadde

25 km
mesafede

3916 metre yüksekliği ile İç Anadolu Bölgesi'nin en yüksek, Türkiye'nin ise 5. yüksek dağıdır. (Ağrı-Cilo-Süphan-Kaçkar-Erciyes) Kayseri'nin 25 km batısında yer alan stratovolkandır.

Kapadokya

38 Cadde

65 km
mesafede

Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Aksaray’la sınırlı olan Kapadokya bölgesinin tarihi ilk çağlara kadar uzanır. Özellikle Roma döneminde Romalılar’dan kaçan ilk Hristiyanların gizlendiği bir bölge olan Kapadokya’da sayısız mağara kilisesi, yerleşim alanı ve yer altı şehri bulunmaktadır. Jeolojik yapısı ile de bir doğa harikası olan Kapadokya’da ATV motorsiklet kiralayıp safari yapmak veya balon ile güneşin doğuşundaki nefis manzaranın tadını çıkartmak da mümkün.

Kapuzbaşı Şelaleleri

38 Cadde

140 km
mesafede

500 metrekarelik bir alan içerisinde 7 adet şelaleden ibaret doğa çatlağından, kayalar arasından fışkıran, 30-76 metre yüksekliklerden çok büyük su debisi ile dökülen, ayrıca yaz ve kış aylarında devamlı surette akan kaynak şelaleleridir

Tüm Hakları Saklıdır. - İzinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Proje görselleri tanıtım amaçlı olup, Erk GYO değişiklik yapma hakkını saklı tutar.